Akcesoria na szyję dla mężczyzn oprócz standardowego krawatu czy muchy, są coraz popularniejsze w postaci szali. Gdy zaczyna się jesień, warto w swojej szafie znaleźć ciepły, ale również szykowny szal męski. To moda, która przy okazji pozwoli uniknąć przeziębień. W ziemne dni nie wystarczy bowiem zapiąć płaszcz czy kurtę pod samą szyję.

Krata, drobny wzór, a może gładki?

W swoim wzornictwie szale dorównują krawatom. Posiadają one przeróżne wzory, najczęściej geometryczne, które są niemal takie same jak wykorzystywane do produkcji męskich dodatków do garniturów, zatem każdy powinien znaleźć coś dla siebie, nie obawiając się, iż szaliki są tylko dla kobiet i lepiej unikać tej części garderoby. Jednym słowem nic bardziej mylnego!

Kolorystycznie, szal męski można zawsze rozpoznać po ciemnym granacie, bordo, czerni czy brązie, a nawet ciemnej eleganckiej zieleni. Na tych barwach również wzory geometryczne prezentują się wspaniale. Kolorystyka szali dla mężczyzn z racji tego, iż jest mniej skomplikowana niż dla kobiet, daje łatwiejszy wybór swojego idealnego okrycia szyi.

Czy tkanina ma znaczenie?

W przypadku wszelkich dodatków wybór odpowiedniej tkaniny ma ogromne znaczenie dla skóry, komfortu noszenia oraz trwałości. Szal męski, który został wykonany z jedwabiu, wełny lub połączenia obu tych tkanin to zakup na lata, gwarancja trwałości i wygody.

Jak nosić szal? Czy pasuje on do wszystkiego?

Wielu mężczyzn zapewne zastanawia się, jak wiązać zakupiony szalik. Z pewnością sposób wiązania nie będzie różnił się niczym od damskiego. Szal wystarczy przewiązać na raz i puścić luźno oba końce (da to efekt dużego krawatu, zwłaszcza sposób ten pasuje do płaszczy) lub owinąć dwa razy, by uzyskać ciepły „komin”. Szale pasują do wszystkiego, garderoba jesienno-zimowa nie daje żadnych ograniczeń odnośnie do noszenia szali.

Chcąc sięgnąć po odrobinę luksusu w postaci kawałka wspaniałej jakości tkaniny, sklep ELSANTI Milanówek w swojej ofercie posiada szale męskie w najbardziej modnej kolorystyce  i wzornictwie. Szale są wykonane z jedwabiu i wełny, długie i bardzo wygodne.