Czasem zwykłe wyjście, spędzenie miło niedzielnego popołudnia może zainspirować do napisania tekstu na bloga. Tak było i teraz! Inspiracją okazał się Pałac w Wilanowie, który teoretycznie nie jest dla mnie żadną nowością, ale czasem jest tak, że dopiero za piątym razem dostrzegasz coś, co wcześniej nie zwróciłoby Twojej uwagi. Tym razem okazało się, jak wiele można wyciągnąć ze zwykłej obserwacji i jak w ciekawy sposób połączyć fakty.

Barokowy symbol luksusu - korona zobowiązuje

Historia tego barokowego pałacu sięga XVII wieku. To stosunkowo młody obiekt w porównaniu do . . . jedwabiu. Co je łączy? Otóż wspólnym mianownikiem jest królewskie pochodzenie. Marka Elsanti Milanówek w innowacyjny sposób łączy tradycje ze szlachetnością jedwabiu. To tak jak zespół pałacowy, gdzie obok barokowej budowli przenoszącej nas kilkaset lat wstecz znajduje się Królewski Ogród Świateł, który właśnie swoją innością wpisuje się w całokształt przestrzeni. Ponadto korona widniejąca w logo marki od razu przywodzi na myśl królewskie skojarzenia :)
Nasza marka łączy królewską jakości, jaką daje jedwab z nowoczesnym sposobem jego noszenia w formie apaszek i szali. Właśnie dlatego pomysłem na stworzenie marki było odwołanie się do jedwabiu, którego kolebką jest oczywiście Milanówek, gdzie niegdyś był produkowany i nieodłącznie się z nim kojarzy. Jednak motywem była również chęć zaoferowania produktów klasy premium, gdzie jakość wiodłaby prym i broniła sią na każdym kroku. “Korona zobowiązuje”, czyli sam zamysł pojawienia się tego symbolu w logo marki podniósł poprzeczkę na samym początku. Każdy kolejny krok w rozwoju marki podnosi ja coraz wyżej.
Zwiedzanie muzeum pałacu przenosi kilkaset lat wstecz i pozwala poczuć klimat innej epoki, zupełnie odmiennej i emanującej luksusem. Cząstkę tego luksusu można poczuć, otulając się szalem czy wiążąc na szyi jedwabną apaszkę. I nie chodzi tutaj tylko o aspekt luksusu, który jest potwierdzony firmowym certyfikatem, ale również o luksus posiadania produktu, który został wykonany ręcznie i prawdopodobnie nigdzie nie znajdziemy drugiego takiego samego egzemplarza. Luksusem może być również fakt, że możemy cieszyć się jedną ulubioną rzeczą przez długie lata - to właśnie jest królewska jakość jedwabiu używanego do produkcji naszych wyrobów.

Ostatnie doświadczenia i obserwacje potwierdzają tezę, że nie należy bać się łączenia różnych stylów, kolorów, fasonów czy nawet epok, bo z pozoru niepasujące do siebie elementy ułożą w końcu całkiem ładne modowe puzzle. Marka Elsanti Milanówek stara się to umożliwiać i oferuje w sprzedaży mały, ale jak ważny symbol królewskiego luksusu.