Początek maja wiążę się jednoznacznie z pojawiającym się w głowie pytaniem: Jaki kierunek obrać, aby spędzić świetnie czas tych pierwszych majowych dni? Pierwsze ciepłe dni motywują do wyjścia i rozpoczęcia aktywności na świeżym powietrzu. Poza tym majówka to idealny czas, aby naładować baterie i rozpocząć sezon letni. Jakie miejsca wybrać, aby odpocząć i co zabrać ze sobą w zależności od naszych planów?

 Polska ma do zaoferowania kilka zachwycających destynacji

         Zostańmy w kraju i wybierzmy się na Mazury i nad morze. Nad jeziorami czeka nas mnóstwo atrakcji wodnych. Możemy wypożyczyć rowerki wodne i podziwiać krajobraz, opalając się przy okazji na środku jeziora. Kajaki są dobrym pomysłem dla osób chcących aktywnie spędzić cały dzień zwiedzając okolicę mazurskich rzek. Dla bardziej aktywnych i odważnych warto polecić ekstremalne sporty wodne np. loty na flyboardzie, które umożliwiają wykonywanie akrobacji 15 metrów nad powierzchnią wody. Kitesurfing i wakeboarding również spełnią oczekiwania szukających wrażeń podróżników. Nad polskim morzem warto udać się do Trójmiasta, spędzić czas blisko morza, ale też spacerując po uroczych uliczkach Starego Miasta w Gdańsku. Ponadto Pomorze daje możliwość uczestniczenia w wielu festiwalach, koncertach i targach w nadmorskim klimacie. Dobrym pomysłem wydaje się również eksplorowanie szlaków rowerowych i pieszych położonych nad samym morzem.

         Województwo świętokrzyskie ma do zaoferowania piękne miasta: Sandomierz (położony nad Wisłą), Baranów, Opatów, nie dające szans na nudę. Tam do zwiedzania jest tyle, że majówka nie wystarczy, aby zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca. Sam Sandomierz jest niezwykle urokliwym miastem, dającym możliwość spędzenia kilku dni na spacerach i pieszym zwiedzaniu miasta. Nie trudno jest połączyć zwiedzanie trzech położonych blisko siebie miast. W Baranowie Sandomierskim umiejscowiony jest renesansowy pałac z ogrodami, a w Ujeździe zobaczymy zamek Krzyżtopór.

Czas na zagranicę! - Cechy i Holandia celem na majówkę.

         Wyjdźmy nieco dalej i zajrzyjmy za granicę. Nie ma chyba nic piękniejszego niż Praga w maju. Piękna, średniowieczna zabudowa miasta położonego nad rzeką Wełtawą daje możliwość do niekończących się spacerów z zwiedzania dzielnic miasta. Most Karola, zamek na Hradczanach, Rynek Staromiejski czy Mala Strana. Urokliwe zakamarki dzielnic, zapraszające na kawę uliczne knajpki czy występujące na każdym kroku atrakcje i straganiki z oryginalnymi pamiątkami.

 Keukenhof położony pomiędzy Amsterdamem a Hagą, w miejscowości Lisse to bezdyskusyjny myst, jeżeli ktoś planuje majówkę za granicą. Przepiękny ogród z tysiącami tulipanów i mnóstwem zieleni to wiosenna atrakcja Holandii. W tym malowniczym kraju możemy odwiedzić również Muzeum Van Gogha, Dzielnicę Czerwonych Latarni, uczestniczyć w rozmaitych targach.

Austria nie zostaje w tyle - Wiedeń zawsze w modzie!

         Nie musimy poświęcać na podróż dużo czasu, więc to co zostanie na zwiedzanie warto wykorzystać do ostatniej minuty. A w Wiedniu będzie na co! Mnogość atrakcji i sama atmosfera miasta stworzą aurę, jaka umili nas spędzenie pierwszych dni maja. Przechadzając się ulicami Wiednia warto zwracać szczególną uwagę na budowle i architekturę, która należy do jednej z najbardziej spektakularnych w Europie. Gotycka katedra św. Szczepana, neogotycki ratusz, kościół Wotywny, Pałac Schönbrunn czy park Wiener Prater.

 Stylizacje idealne na majówke!

         Wybierając zestawy, które decydujemy się spakować na wyjazd, muszą być nie tyle dostosowane do celów i kierunku, w jakim wyjeżdżamy, ale też powinniśmy być przygotowani na nagłą zmianę planów. Warto postawić na bardzo kobiece stylizację pasujace do wieczornych spacerów uliczkami miasta, np. długie suknie w kwiaty, mokasyny i podręczne torebki. Dla chcących bardziej aktywnie spędzić dzień idealnym wyborem będą krótkie, jeansowe shorty z wysokim stanem, top lub bluzeczka na ramiączkach i wygodne, lekkie buty sportowe. Dla mężczyzn na chłodniejsze wieczory sprawdzą się eleganckie koszule  w zestawieniu z cienkimi lnianymi spodniami i przewiewnymi butami. Panowie, zrezygnujcie z sandałów, jeżeli nie planujecie spędzic majówki na spotowo :) Mokasyny za to nie są zarezerwowane jedynie dla kobiet - elegancki styl u mężczyzny aż prosi się o tego rodzaju buty. W sportowej wersji postawcie na zwykły t-shirt i krótkie chinosy lub  jeansowe  spodenki. 

Sprawdźmy dokładnie pogodę i przygotujmy się na niższe temperatury czy trudniejsze warunki. Zaplanujmy również jakieś dodatkowe atrakcje. Zawsze coś może stanąć nam na drodze, a nie ma sensu tracić czasu i nerwów na miejscu. Odpoczynek i naładowanie baterii to jedyne cele na pierwsze dni maja!